telefón facebook google + youtube
logo

Blog

23.05.2024

Národné vízum v záujme Slovenskej republiky

Národné vízum v záujme Slovenskej republiky je možné udeliť:

- občanom Arménska, Azerbajdžanu, Bieloruska, Bosny a Hercegoviny, Čiernej Hory, Filipín, Gruzínska, Indie, Indonézie, Kazachstanu, Kirgizska, Moldavska, Nepálu, Severného Macedónska, Srbska, Tadžikistanu, Turkménska, Ukrajiny alebo Uzbekistanu, ktorí budú zamestnaní ako vodiči autobusu a vodiči ťažkých nákladných vozidiel (medzinárodná aj vnútroštátna doprava),

- absolventom vysokých škôl (bez ohľadu na občianstvo),

- štipendistom vybraných štipendijných programov (bez ohľadu na občianstvo),

- relokovaným cudzincom z krajín mimo EÚ a ich rodinným príslušníkom (bez ohľadu na občianstvo),

- občanom Arménska, Azerbajdžanu, Bosny a Hercegoviny, Čiernej Hory, Filipín, Gruzínska, Indie, Indonézie, Kazachstanu, Kirgizska, Moldavska, Nepálu, Severného Macedónska, Srbska, Tadžikistanu, Turkménska, Ukrajiny alebo Uzbekistanu, ktorí budú zamestnaní v niektorom z 46 zamestnaní v priemysle.

Osoba, ktorej je udelené národné vízum v záujme SR na účel zamestnania, môže na Slovensku pracovať bez potreby ďalších povolení. Počas trvania platnosti víza je povolené pracovať iba u konkrétneho zamestnávateľa a na konkrétnom pracovnom mieste uvedenom vo víze; inak môže byť vízum zrušené.

Vodiči

Žiadateľ o udelenie národného víza musí byť uvedený na zozname, ktorý jeho budúci zamestnávateľ predkladá na schválenie Ministerstvu dopravy, a nesmie mať v čase podania žiadosti o národné vízum udelený prechodný pobyt na účel zamestnania ani podanú žiadosť o udelenie takéhoto pobytu.

Neváhajte nás kontaktovať

Máte otázku?

Mgr. Michal Kaliak

Sme tím špecialistov, ktorí Vám založí firmu alebo spoločnosť. Našim cieľom je zjednodušiť založenie spoločnosti cez internet.

Mgr. Michal Kaliak - konateľ spoločnosti

Sídlo spoločnosti

Elula s. r. o.
Hviezdoslavova 275/27
Žiar nad Hronom 965 01
Slovensko

Firemné údaje

IBAN: SK3711000000002949137010
IČO: 55 018 165
DIČ: 2121839720

Kontaktný formulár

Kancelária Bratislava

SRO-Start.sk
Záhradnícka 46/A
821 08 Bratislava