Dovážate alebo plánujete dovážať alkohol zo zahraničia?

Ak obchodujete s alkoholom a vaši partneri sú zo zahraničia, od februára 2023 potrebujete registráciu v systéme EMCS. Táto registrácia je povinná bez ohľadu na to, či ide o pravidelný alebo príležitostný (ambulantný) predaj, a bez ohľadu na druh a množstvo alkoholu.

Pripravíme potrebné dokumenty, podáme žiadosť o registráciu na príslušnom colnom úrade a zabezpečíme vydanie povolenia schváleného príjemcu na spotrebnú daň. Bez povolenia vám pri dovoze alkoholu hrozí pokuta až do výšky 3 319 €.

Cena za službu
330 €
Poznámka: vrátane súdnych a správnych poplatkov

Podľa zákona o spotrebnej dani z alkoholických nápojov je od 13. februára 2023 každý podnikateľ, ktorý dováža alebo plánuje dovoz alkoholu, povinný zabezpečiť registráciu v systéme EMCS a získať povolenie schváleného príjemcu na spotrebnú daň.

V opačnom prípade nebude pravdepodobne možné alkohol v zahraničí nakúpiť a hrozí vám pokuta až do výšky 3 319 € a za určitých okolností aj trestné stíhanie. Zákon o spotrebnej dani z alkoholických nápojov stanovuje aj ďalšie sankcie, ktoré hrozia v prípade predaja alkoholu bez povolenia.

Icon Cas
Rýchle vybavenie

získanie licencie trvá max. 30 dní

Icon Komfort
Komfort

stačí len podpis dokumentov

Icon Skusenosti
Skúsenosti

viac ako 600 spokojných klientov

Icon Slovensko
Na celom Slovensku

licenciu vybavíme všade

Postup

1
Vyplnenie objednávky
2
Podpísanie dokumentov
3
Úspešné pridelenie licencie

V cene je zahrnuté

  • Vypracovanie kompletnej dokumentácie
  • Podanie návrhu o pridelení licencie
  • správne poplatky
  • Konzultácie